Even na half elf stort TK 1951 neer in een akker bij Schiphol. Een kwartier later breekt de NOS in bij de EO op Radio 1 en meteen begint het NOS-bashing op twitter want: BNR had het eerder. Zo! Lekker puh! (een luisteraar had BNR gebeld, ontdek ik later, en dat is natuurlijk ook een vorm van eigen nieuwsgaring maar niet iets dat je de NOS kunt verwijten dat het die niet overkwam)
Ik volg het nieuws via Radio 1 en een beetje via Nederland 1.
Op Radio 1 hoor ik Marcel Oosten en Jan van de Putte.
Uit-gestuurd zijn Jeroen de Jager (die -heel frustrerend- heel lang op afstand gehouden vrijwel niets ziet en dus ook weinig heeft te melden), Mattijs van de Wiel, Menno Reemeijer, Olof van Joolen en (maar die is eigenlijk van NOVA) Jan van Loenen.
Aankomsthal
Mattijs van de Wiel heeft de dankbaarste positie. In de Aankomsthal, later in de Vertrekhal, dan bij de persconferentie van half twee. In de Aankomsthal vraagt hij wachtenden of ze al wat gehoord hebben, wordt weggestuurd door iemand van Schiphol, doet ‘jamaar’ en krijgt van Marcel Oosten de opdracht geen ruzie te maken.
“We spreken nooit iemand aan die dat niet wil” bezweert Mattijs van de Wiel ons later en ik geloof hem direct en juist daarom verbaast het me niet dat hij mooie gesprekjes blijkt te hebben gevoerd met mensen die staan te wachten.
Behoorlijk hectisch
Niet zo’n dankbare plek heeft Menno Reemeijer bij het sportcomplex in Badhoevedorp waar passagiers en familie bijeen worden gebracht. Het is er, vertelt hij “behoorlijk hectisch” en zijn verslaggeving leidt -noodgedwongen, vermoed ik- tot niets.
Gelukkig hebben ook mensen de NOS gebeld en die vertellen spannende ooggetuigeverslagen over hoe ze het toestel zagen neerstorten en/of erbij liggen. Om 13.15 ook een passagier die juist door zijn nuchterheid (hij is “wel wat gewend”) de gruwelijkheid des te gruwelijker maakt. “Heftig” zegt de man. “Overal bloed.” “Flinke klap.” “Donker.”
Even na twaalven maakt Jan van Loenen melding van lichamen op brancards die in het weiland zijn neergelegd. Doeken er overheen. Benen die eruit steken. Dood dus.
(Het blijken er later negen te zijn).
Deskundigen en correspondenten
Ook deskundigen gebeld (die veelal gissen maar geen rare taal uitslaan – valt altijd weer mee in dit soort situaties). Correspondent Bernard Bouwman in Turkije. Ook Jessica Lutz. Die familieleden aan wie Turkish Airlines heeft verteld dat er geen doden zijn moet laten weten dat zij uit Hilversum andere berichten krijgt.
Om half twee is er de korte persconferentie, Mattijs van de Wiel is erbij. En dat was het dan (voor nu).
Twitter(fall)
Tijdens het luisteren naar Radio 1 volg ik ook Twitterfall. En krijg nog wat feitjes mee die deels interessant zijn en waar ik deels zonder had gekund (Henk Westbroek hád deze vlucht zullen nemen maar nam toch een andere).
Wat RTL en BNR ervan maakten: geen idee. Maar de NOS deed het goed, erg goed.
En wat was ik blij dat het Marcel Oosten was die namens R1J ons door het nieuws loodste en niet Michiel Breedveld die hiermee een poging mocht doen zich ook in dit soort klussen te bekwamen.
Vanaf twee uur is het Lucella Carasso die inbreekt met crash-nieuws.
Helaas moet ik nu zelf even uit-breken.

1 HWH // Feb 25, 2009 at 11:31 pm
Ik was vandaag vooral luisteraar en geen maker en ik vond toen het eenmaal op stoom kwam erg goed. Vlotte duopresentatie, relevante informatie (ook vanuit turkije) weinig technische ellende. En wbt de nos; de verschillende media vulden elkaar aan. Dat is weleens anders geweest.
Reageer:
Op de hoogte van de reacties via de RSS 2.0 feed.